Beslenme İkelerimiz

 

 

 

 

 

 

 

 

Sabah Kahvaltısı

Öğle Yemeği

İkindi Kahvaltısı

Meyve ve çorba saatleri

1-Beslenme ,karın doyurmak değildir.Doğru zamanda doğru sağlıklı yemek ve içmektir.

2–Satın alınan tüm ürünler ‘Genetiği değiştirilmiş’olup olmadıkları yönünden kontrol edilir.

3.Çocukların beslenmesinde mümkünse organik değilse iyi tarım ürünleri kullanılması esastır.

4.Menülerimizin hazırlanmasında mevsim sebze ve meyveleri ile kaynağı belli,sağlıklı şekilde saklanmış (konserve ,dondurulmuş veya kurutulmuş ürünler kullanılır.

5.Çocuklarımızın tuz ve şeker ile olan ilişkilerinin alışkanlık haline gelmemesine özen gösterilir.Sofralarımızda tuz ve şeker yer almaz.Yemek hazırlığı sırasında kullanılan tuz ve şeker rafine edilmemiş nitelikte olanlardan seçilir.

6.Çocuklarımızın içeceklerinin endüstriyel ,gazlı ve şekerli olanları yerine ev yapımı ayran,komposto,meyve suyu,meyve çayı olmasına özen gösterilir.

7.Yemeklerimizde sızma zeytinyağı ve tereyağı dışında yağ kullanılmaz.

8.Okulumuzun mutfağında kullanılan salçalar ,kahvaltı ve tatlılarda kullanılan reçel marmelat,pekmez vb ürünler ev yapımıdır.

9.Çocuklarımızın kurabiye,kek,börek ,çörek gibi ara öğün atıştırmaklarında hazır ürün kullanılmamakta,bizzat tarafımızca günlük olarak hazırlanmaktadır.

10.Çocuklarımızın sağlıklı beslenme bilincine kavuşmaları en büyük amacımızdır.Bu nedenle mutfak faaliyetlerinden oluşan eğlenceli etkinlerimiz (kurabiye,salata,ekmek,makarna yapımı vb.)yıl boyunca programlarımız içinde yer alacaktır.

× Whatsapp Yardım Hattı