Hijyen

Sınıflarımızda Kanada malı Kidsburg markalı mobilyalar kullanılmaktadır.Mobilyaların üretildiği malzemelerin temizliği çok kolay olduğu için hijyen açısından çok önemlidir.Okulumuz ve tüm oyuncaklar buhar makinası ile temizlenmekte temizlik için ise anway ürünleri kullabnılmaktadır.

Kurumumuzda çocuklar için kullanılan hertürlü eğitim materyali ,oyun araçları,mutfak malzemeleri,masa ve sandalyeler çocuklar için sağlık,güven ve rahat kullanımları düşünülerek özenle seçilmiş ürünlerdir.

Sınıflarımız da kullanılan eğitim malzemeleri ve oyuncaklar dünya oyuncakçılar birliğinin onayını almış CE normlarına uygun malzemelerdir.

Hijyen İlkeleri

*Çocuk içeride ve dışarıda nasıl davranacağını öğrenerek temizliğini korumayı öğrenmeli ,Temizlik kavramına aktif olarak dahil olmalıdır.

*Çocuk özbakımına ilişkin davranışları kendine güvenerek uygulamalıdır.Eleştirel değil teşvik eden davranışlarla temizlik uygulamaları alışkanlık haline getirilmelidir.

*Çocuğa doğru ve yanlış kavramlarını deneysel davranışlarla benimsetmek esaslı olarak ‘’kötü’’ kirlenmekten koruma sağlanmalıdır.

*Personelin temizlik anlayışı ile çocuğa örnek olması sağlanmalı.

*Çocuğa doğada davranış ve doğayı anlama doğal olayları anlama konusunda doğanın içinde bilgi aktarımı yapılmalıdır.

OKULUMUZ NANO TEKLONOLOJİ İLE SALGIN HASTALIKLARA KARŞI KORUNMAKTADIR:((NAN0 CLEARAG  FİRMASI  TARAFINDAN 3 AYDA BİR YAPILMAKTADIR.)

× Whatsapp Yardım Hattı